„Search Engine Optimization” – znany również jako SEO – jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na poprawę sprzedaży i liczby gości na stronie internetowej. A jednak, mimo swojego niezaprzeczalnego znaczenia, jest to jeden z najbardziej niezrozumianych aspektów marketingu cyfrowego. Wiele osób zakłada, że ​​mogą prowadzić stronę internetową bez wdrożenia strategii SEO – błąd. Chcemy spojrzeć na niektóre z najbardziej istotnych powodów, dla których SEO jest niezbędne dla każdej strony internetowej czy też biznesu.

  • SEO zwiększa ruch na Twojej stronie internetowej

Spójrzmy prawdzie w oczy. Witryna internetowa nigdy nie będzie udana bez ruchu. Nie ma dosłownie nic ważniejszego dla przetrwania twojej strony (firmy) niż stały strumień przychodzących gości. SEO pracuje zapewniając, że każdy szukający w sieci czegoś z Twojej dziedziny, tematyki lub obszaru wiedzy dowie się w pierwszej kolejności o Twojej witrynie internetowej, zanim trafi do konkurencji. Na przykład, jeżeli jesteś właścicielem piekarni i masz stronę internetową, a ktoś w Twojej okolicy szuka piekarzy w Twoim mieście, SEO zapewni, że osoba ta znajdzie Ciebie zamiast konkurencji.

  • SEO sprawia że jesteś widoczny

Im więcej pracujesz nad swoim SEO, tym częściej i wyżej Twoja strona pojawia się w wyszukiwaniach. Odnosi się to z powrotem do pierwszego punktu – zapewniając większy ruch na Twojej stronie – ale to oznacza również, że strona staje się bardziej wiarygodna. Użytkownicy witryny będą widzieć Twoją stronę wyżej i wyżej w wynikach wyszukiwania Google, a co za tym idzie że strona jest bardziej watra tego żeby ją odwiedzić. Poprzez wdrożenie skutecznych strategii SEO – i nieustannie pracując nad utrzymaniem swojej pozycji – baza klientów będzie stopniowo wzrastać. I oczywiście, jeśli prowadzisz działalność gospodarczą lub próbujesz sprzedać coś ze swoją stronę, spowoduje to zwiększenie zysku.

  • SEO pozwala zrozumieć swoich gości

Ponownie, z lepszym SEO przychodzi większy ruch na Twojej stronie. Co idzie w parze z SEO jest zapewnienie Państwu informacji na temat typów ludzi, którzy chcą przyjrzeć się, co witryna ma do zaoferowania. Można użyć Google Analytics do analizy danych demograficznych osób, które odwiedzają Twoją witrynę. Na przykład, można dowiedzieć się w jakim języku większość użytkowników się posługuje, z jakiego zakątka świata pochodzą. Co prowadzi potencjalnych klientów do odwiedzenia strony (jakich słów kluczowych używają) i wiele więcej. Dobry SEO może pomóc w upewnieniu Cię, że firma lub strona internetowa porusza się we właściwym kierunku i dociera do odpowiednich rodzajów użytkowników lub klientów.

  • SEO to niedrogi sposób marketingu

Jeśli próbujesz dotrzeć do klientów poprzez social media, na pewno związane jest to z poniesieniem niemałych opłaty dla ekspertów od marketingu, jak również dla samych portali społecznościowych. Płacenie za social media jest inną opcją marketingu, ale znowu jest to draga alternatywa. Ponieważ wiele elementów marketingu cyfrowego wymaga stałej uwagi i bieżącej działalności. Dzięki dobrej strategii SEO, jednak na ogół nie trzeba poświęcać tyle czasu.

Z tego powodu, przyzwoita strategia SEO jest zwykle najlepszym rozwiązaniem dla osób prowadzących małe firmy lub dopiero zaczynających poruszać się w przestrzeni internetowej. Najlepiej jest zacząć koncentrując swoją uwagę na optymalizacji pod kątem wyszukiwarek i strategię reklamową budować stamtąd, a Twoja strona i baza klientów będzie stopniowo wzrastać. Będziesz czerpać korzyści z SEO Marketing bez wydatkowania dużej ilości pieniędzy i poświęcania wielu godzin pracy.

  • SEO pomoże Ci nadążyć za konkurencją

W dzisiejszych czasach większość ludzi rozumie czemu tak ważne jest SEO. Jeśli zrobisz szybkie wyszukiwanie swoich głównych konkurentów zauważysz, że już mają przyzwoitą strategię SEO. Aby nadążyć trzeba podążać za nimi. Przy odpowiednim SEO, będziesz równie widoczny jak oni, a następnym krokiem już będzie tylko żeby konkurencja starała się dogonić Ciebie.